V dnešní době se na trhu objevila celá řada výrobců EET pokladen. Někteří hráči jsou na trhu řadu let, někteří jsou zcela noví za tímto účelem s vidinou možného zisku.
Málo z nich je však změřeno na specifika zdravotnictví, stomatologie zvláště.
1 V zubní ordinaci je běžné, že si klient předplatí kredit (zálohu), který poté postupně čerpá v rámci léčby. Při nákupu kreditu je potřeba jej označit v datové zprávě EET účtenky jako „k následnému čerpání” a poté při úhradě prostřednictvím kreditu zase označit „následné čerpání”.
2 Zubní lékaři mají povinnost odesílat přes EET pouze doplňkový prodej. Je tedy potřeba, aby systém dokázal odlišit typ položek „výkon“ a „doplňkový prodej“ a přes EET byl odeslán pouze doplňkový prodej. Navíc se na účtence musí zobrazit celková suma týkající se těchto položek, která může být odlišná od celkové ceny dokladu.
3 Fakturu je možné hradit více způsoby kombinovaně (např. kartou a hotovostí) a ke každé této úhradě musí být na dokladu záznam z EET (FIK, BKP kód, pořadové číslo atd.)
4 Na dokladu může být aplikována sleva, avšak ta může být v kombinaci úhradou kreditem, kartou a hotovostí zároveň. Navíc doklad může obsahovat položky typu výkon (odklad na 2018 březen) a doplňkový prodej. Je vhodné slevu v tomto případě nejprve odečítat od doplňkového prodeje před samotným odesláním částky na EET.
5 Storno dokladu má také svá specifika. Jedná se o nový doklad se zápornou částkou, který musí mít své číslování a není možné aplikovat číslo dokladu. Což vede k tomu, že je zvláštní číselná řada dokladů a zvláštní číselná řada pořadového čísla dokladu EET, jež musí být také uvedena na dokladu.
6 Většina stomatologů svým doplňkovým prodejem nepřekročí 1 milion Kč ročně a nejsou tak ani registrovaní plátci DPH. Přestože se výše DPH (a opět výjimka pouze na doplňkový prodej, pokud je na dokladu uveden i výkon) odesílá datovou zprávou EET ale nepropisuje se na účtenku EET.